Niektóre aluminiowe butelki z wodą Lich BPA

No Comments

Niektóre aluminiowe butelki z wodą Lich BPAWielokrotnego użytku, metalowe, butelki z wodą w ostatnim czasie nabył pewien znak jako bardziej ekologiczne, zdrowa alternatywa dla niektórych rodzajów tworzyw sztucznych, który może wydać ślady hormonów i substancji chemicznych w płynie, które zajmują.

Ale nowy badanie pokazuje, że niektóre rodzaje aluminiowych butelek można wyprodukować więcej substancji chemicznej, znanego jak bisfenol a (bpa), niż dysk twardy, przezroczysty poliwęglan plastikowych butelek musieli wymienić.

Sprzedawany jest jedna popularna marka wielokrotnego użytku, butelki na wodę mają około trzy razy na cztery lata, tak jak został wprowadzony na rynek w Stanach Zjednoczonych, według danych aluminiowej Stowarzyszenia, handlowo-przemysłowe grupy w Arlington w stanie Wirginia.

W wywiadzie z 2009 roku z New York Times, prezes spółki powiedział, że w sprzedaży były spowodowane “ogromna zielona fala” i “TD straszyć”.

Troski o bpa

Bpa jest związek chemiczny, który jest powszechnie używany w przemyśle spożywczym opakowaniu. On także myślał działać jako hormon w organizmie.

Chociaż badania wciąż trwają, w badaniach na zwierzętach, bpa był związany z duży zakres efektów, od wad, problemów z mózgu i układu nerwowego, z zaburzeniami w zakresie rozrodu i niektórych rodzajów raka. U ludzi, bpa był związany z narządy problemami u kobiet i mężczyzn. W 2008 roku badanie przeprowadzone przez naukowców z CDC go wykryć w moczu u 93% osób, sprawdzali.

Jeszcze jedno ostatnie badania wykazały, że ludzie mogą obniżyć poziom “BPA-Free”, jeść świeże, a nie paczkowany, produkty i unikając plastikowe pojemniki do przechowywania żywności.

BPA w aluminiowych butelkachBPA w aluminiowych butelkach

Jednak nowe badania, które opublikowano w czasopiśmie Chemosphere, pokazuje, że aluminiowe butelki z wodą nie koniecznie bpa-darmowa alternatywa.

W starannie kontrolowanych badań, w którym naukowcy utrzymują ultra-czystej wody w kilku różnych rodzajów pojemników w ciągu pięciu dni, okazało się, że niektóre aluminiowe butelki wydany do пятикратной kwoty, która została przelana na starszego, butli poliwęglanowych.

“Był używany do celów marketingowych,” mówi nauka oficer śledczy Scott M. Belcher, cms, docent katedry farmakologii komórkowej i biofizyki na uniwersytecie w Cincinnati, w stanie Ohio.

“Jeśli podnieść aluminiowe butelki ze swojego super-tanim, nie możesz być więc pewien, że w nim” Belcher mówi, “zwłaszcza aluminium, dlatego że wymagają one podszewka jakaś.”

Czasem zdarza się, że rozpylany na wkładce wykonane z żywicy epoksydowej, która zawiera BPA.

“To może być aluminium na zewnątrz, ale jeśli to plastik wewnątrz lub klej epoksydowy, to jedno i to samo jak poliwęglan butelki” – mówi Sonia Lunder, główny analityk niekomercyjnego grupa robocza do spraw środowiska w Waszyngtonie.

Eksperci twierdzą, że epoksydowy wkładka, jak zwykle, wygląda miedzianej i może czuć się trochę lepki w dotyku, ale również może nie czuć nic, oprócz gołego metalu, co sprawia, że trudne, aby wiedzieć, kiedy to jest.

“Dla konsumenta jest to trudne pytanie, aby spróbować gotować to w dół na kilka prostych, przydatnych wskazówek, które ludzie mogą korzystać, aby odróżnić produkty” – mówi Lunder. “To badanie jest widokiem pokazując, że nie można patrzeć tylko na to, że poza pojemnika, należy znać kilka szczegółów o to, co jest w środku.”

Jedną z rzeczy, które ludzie mogą zrobić, aby zmniejszyć ich wpływ, mówi Lunder, postępuj zgodnie z instrukcjami producenta o tym, jak korzystać z butelki.

Badanie wykazało, że epoksydowo-pokryte butelki wydany jeszcze bardziej BPA, gdy woda нагревалась, zanim został zalany.

Bpa-free wymagania mogą utrzymać wodęBpa-free wymagania mogą utrzymać wodę

Dobrą wiadomością jest to, że niektóre firmy, które sprawiają, wielokrotnego użytku, butelki na wodę już wysłuchali obawy konsumentów o bpa i usunięto go z nowej generacji materiałów do ich kontenerów.

Te butelki, które mówią “BPA-free” na opakowaniu, w większości żyją do swoich obietnic – czytamy w badaniu.

Dwa pojemniki, aluminiowej butelce nowy wygląd firmowych liniowej nowej generacji, plastikowa butelka, co najmniej do niewykrywalny poziom bpa w teście.

Jest to ważny wniosek, naukowcy podkreślają, że “BPA-free”naprawdę nie ma żadnego normatywnego wartości lub ustalenia. Konsumentom pozostaje zaufania do firmy o swoich roszczeniach.

W badaniu również uniewinniony bez pokrycia butelek ze stali nierdzewnej.

Eksperci twierdzą, że nowe badania powinny być pobudką dla konsumentów i prawodawców.

“Ten nowa nauka znajduje że niektóre produkty sprzedają się jak alternatywy-i nie-bpa free, aby podkreślić, że mamy kupujący-uważaj konsumentów gospodarki z bardzo małym państwem nadzoru” – mówi Ruthann Rudel, dyrektor ds. badań Instytutu Silent Spring w mieście Newton w stanie Massachusetts., w e-mailu.

“Ludzie chcą wiedzieć, że ich zdrowiu nic nie zagraża pakowania żywności i innych dóbr konsumpcyjnych, i aby się tam dostać, musimy przemyśleć nasze podejście do substancji chemicznych”, – mówi ona.

 

Categories: Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *